Dobro a zlo - díl 0 - Jak to vlastně začalo

21. července 2017 v 9:00

Díl 0 - Jak to vlastně začalo...

Jednoho dne, se jedné Espeon a jednomu Espeonovi vylíhlo vajíčko. Malá eevee byla veselá, hravá... A noci byla ráda venku a sledovala hvězdy a Měsíc... Její matka z toho opravdu nebyla nadšená, a otec už vůbec ne. Oba jí to vyčítali a snažili se její lásku ke tmě změnit v nenávist. Eevee byla samotářská, ale jednoho dne měla sestřičku. Ta ale také neměla ráda psychické síly. Měla ráda přírodu, stromy, květiny, les... Proto chtěla být leafeon. A jejich další sestra už ale byla podle představ rodičů. Noc neměla ráda, byla kamarádská a měla ráda psychické síly. A byla taková... Její nejstarší sestra by řekla: Bez hrdosti, bez cti... Při hře potřebovala vyhrát, tak někdy podváděla. Když něco spackala, hned začala se omlouvat a tak různě, její nejstarší sestra však hrdě stála a akorát, jak se říká, přilévala olej do ohně. Nestěžovala si, že ji něco bolí a akorát hrdě snášela rány.

Nalezený obrázek pro 3 eevee.gifnejstarší eevee
Nalezený obrázek pro 3 eevee.gif druhá nejmladší eevee
Nalezený obrázek pro eevee a espeon.gifnejmladší eevee a jejich matka

Druhá nejmladší eevee se chtěla vyvinout v leafeona a protože noc neměla moc ráda, ale i tak jí nevadila a byla společenská, jejich matka jí to dovolila. Když se to nejstarší eevee dozvěděla, strašně se naštvala, jak to, že její sestry se můžou vyvinout do evoluce, jaké chtějí a ona ne. "Nemají rády noc. Tedy, alespoň ne tolik, jako ty. A jsou společenské. Ty ne." "No a?" zavolala nejstarší eevee na matku. "Až se změníš, vyviň se." Řekla jí matka. Nejstarší Eevee se však vůbec nezměnila. A jednoho dne pro ní matka přišla: "Pojď." řekla a někam jí odváděla. "Kam jdeme?" zeptala se eevee. "To je překvapení." řekla její matka, protože tušila, že se jí to líbit nebude. "Já to chci vědět." řekla nejstarší eevee, zastavila a odmítala jít dál. "Dobře, máme soothe bell, jdeš se vyvinout." Řekla jí její matka. "Tvá nejmladší sestra Purpura se chtěla vyvinout v espeona, my jí to schválili a ona si vybrala jméno Purpura, tvá druhá sestra, Leafi se chce vyvinout v leafeona, také jsme jí to schválili a jméno si vybrala Leafi. A teď se vyvineš a vybereš si jméno ty. Ani Purpura, ani Leafi se sice ještě nevyvinuly, ale už vědí, v koho se vyvinou. Nemůžeš ovšem mít jméno s vodou a být flareon. Jen tobě říkáme dál jen eevee." Řekla jí ještě matka a šla do jeskyně. Eevee šla opatrně za ní. "Ale, já potřebuji k vývinu noc." řekla, když vstupovala dovnitř. "Nejlepší je espeon, umbreon je ten nejhorší a já ti ho neschvaluju. Nechci, aby jsi byla umbreon." řekla a hodila po ní soothe bell. Eevee se vyhla, aby se nevyvinula a utekla. Ten den se už nevrátila. Ani na noc ne. V noci byla v lese a potulovala se po lese. Hledala soothe bell, protože jí bylo jasné, že její matka jí soothe bell na vývin v umbreona nedá. Její otec se jednou vydal pryč, a už se nevrátil. A stejně by jí to také nedovolil...
A eevee hledala a hledala po lese, až přišel den. Eevee se však nevrátila a hledla dál. Odrazila útok teddiursy, který nadšeně běžel ke stromu u kterého se chystala spát a potom na ní zaútočil. Útok se jí podařilo ale odrazit a teddiursa utekl. Eevee spala pod stromem celé dopoledne. Pozdě odpoledne se probudila a šla dál. Hledla soothe bell. Koukala všude možně, později obracela kameny, ale nemohla ho najít. Přišel večer, soumrak, ten se změnil na tmu... V noci stále hledla, až se jí to podařilo. Uviděla na zemi ležet soothe bell. "Mám ho." vykřikla nadšením a ihned, bez rozmýšlení se ho dotkla...
Nalezený obrázek pro eevee evolve.gif
...začala zářit a vyvinula se. Změnil se její tvar i schopnosti. Přestala zářit a podívala se na sebe... Potom a šla tmou dál. Když začalo svítat, šla spát. Už ale jako umbreon. Když se odpoledne probudila, vrátila se domů. Její matka byla naštvaná, ale už s tím nemohla nic dělat. Umbreon si vybrala jméno Darkness.
Po nějaké vzala jejich matka Leafi pryč. Večer se vrátili. Leafi už ale nebyla eevee. Už byla Leafeon. Když byli na cestě, Leafi se to dozvěděla. Proto šly rychle. Když uviděli moss rock, eevee trénovala a trénovala. Potom se dotkla moss rocku a... začala zářit a vyvíjet se. A stála tam leafeon. Podívala se na sebe a byla hrozně šťastná. Vydali se domů, kde byla eevee Purpura a Umbreon Darkness a celý malý tým. Leafi nemežkala a nučila se svůj první travní útok - energetickou kouly.
Nalezený obrázek pro leafeon attack.gif
A co Purpura? Ta byla ještě malá, ale jen co mohla, vzala ji její matka do jeskyně, kde byl soothe bell a dala jí ho. Purpura zavřela oči, nadechla se a řekla: "Espeon." Otevřela oči, dotkla se předmětu a začala zářit a vyvíjet se. A vyvinula se. Byla z ní fialová espeon.
Nalezený obrázek pro espeon.gif
Přišly k týmu a tým viděl dvě espeon. Jejich matka i nadále však vedla tým. Ale jen do té doby, než se něco dozvěděla. Dozvěděla se, že jejího partnera chytili lidé a je to trenér pouze eevee evolucí. Vydala se ho najít a sejít se tak po dlouhé době se svým partnerem.
"Dobré ráno. Musím vým všem, něco oznámit." řekla. "Zjiszila jsem, kde je můj partner. Nemůže se sem však vrátit a já po něm strádám až moc. Je mi to líto. Vydám se za ním. Buď ho osvobodím, nebo budu s ním, jako ochočený pokémon. Ať tak či onak, vedení týmu jsem se rozhodla předat." Řekla a všichni jí napjatě poslouchali. Její nejstarší dcera byla Darkness, měla právo být dědičkou týmu, ale všichni věděli, že její vývin nenávidí a Darkness sama pociťovala, že jí její matka nemá moc v oblibě. "Rozhodla jsem se..." Pokračovala zatím vůdkyně týmu: "Že vedení týmu předám své dceři..." Udělala přestávku, aby je všechny napínala a potom to řekla: "Purpuře." Všichni propukli v jásot, blahopřáli nové vůdkyni, jen Darkness seděla zaraženě a smutně koukala. Byla odstrčena. Zase. A aby toho nebylo málo, Purpura prohlásila: "Spousta týmů, má nějakého zástupce. Býval to můj otec. Já si za zástupkyni volím Leafi." Všichni byli nadšení, až na Darkness. Bývalá vůdkyně se rozloučila s Leafi a Purporou zvlášť a potom celým týmem a odešla. Uražená Darkness jenom sledovala, jak odchází a smutně seděla. Opět si připadala odstrčeně, nechtěně... A to se to v ní zlomila. Byla naštvaná. Měla právo mluvit, ale nikdo ji nenechal. Měla právo vést tým, její matka jí vedení nepředala. Leafi to nevadilo, že je pouze zástupkyně, ona také neměla právo být vůdkyní. Pouze, pokud by nejstarší Darkness nepřijala vůdčí postavení... Ale Darkness se změnila. Byla naštvaná, utekla do lesa, za hranice týmu a tam smutně hledla místo, kde bude žít.

/Darkness/
Darkness běžela a měla co dělat, aby nebrečela nad tou nespravedlností. Nikdy neberečela, že by jí něco bolelo, ale tahle nespravedlnost ji velmi zasáhla. Vždy byla odstrkovaná, myslela si, že jednou nebude... Teď se těchto myšlenek zbavila a toulala se po lese. V lese narazila na hory. Šla ho zalesněných hor a našla tam díru. Z této dírry ve skále si udělala doupě. Tam usnula a večer se probudila a šla ven z doupěte...

/Purpura, Leafi, hodná strana/
Zatím co Darkness utíkala, oslavy vrcholily. Matka Purpury a Leafi i Darkness se jich neúčastnila, ta už byla pryč. Pokémoni jedli různé berry, co komu chutnalo. Všichni byli prostě šťastni. Povídali si, radili Purpuře i Leafi, přáli jim hodně štěstí... Na Darkness nikdo ani nevzpomněl. Až je potom Purpura utičila: "
Všem vám moc děkuji. Opravdu vám moc děkuji a vážím si toho, že mi věříte, a věříte také, že budu stejně dobrá, nebo i lepší, jako má matka. A já doufám, že vás nezklamu. Hodně štěstí, klidných a veselých dnů, našemu týmu." Všichni propukli opět v jásot a ten nebral koncí...Obrázky zdroje:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 21. července 2017 v 9:30 | Reagovat

Úžasně napsané :) ;)

2 pokemon-storys-world pokemon-storys-world | 21. července 2017 v 11:21 | Reagovat

[1]: Děkuju moc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama